צלם לחינה - צילום חגיגת חינה מסורתית לפני החתונהצלם לחינה

יניב איתן ילווה אתכם בטקס החינה המסורתי ויתעד את האווירה והאורחים ברגעי השמחה המיוחדים, כאשר מרכז האירוע הוא החתן והכלה שמשתלבים בתוך המסורת והתפאורה הססגונית..

טקס החינה

טקס החינה לרוב מזוהה עם העדה המרוקאית אך למעשה הוא משויך גם לעדה התימנית ולעדה הטוניסאית ולכלל עדות המזרח שמקיימות את הטקס המסורתי שבו החתן והכלה נוהגים ללבוש בגדים מסורתיים מפוארים שלרוב משלבים גוונים של זהב והאירוע כולו מלווה במוזיקה קופצנית של ריקודים ושמחה ושיאו של הטקס הוא מריחת החינה עצמה על כפות הידיים של הזוג ושל יתר האורחים שהגיעו לאירוע..

 

צלם לאירוע חינה

צלם לחינה צריך לדעת לתעד את הרגעים המסורתיים כדי ליצור תיעוד שלוקח את כולנו אחורה בזמן לנקודה השורשית שממנה מגיע הטקס עצמו, כל מהות הטקס בשורשו המסורתי הוא שהכלה צריכה למצוא חן בעיני החתן.. לכן הכוכבת המרכזית של טקס החינה היא הכלה וצילום החינה צריך לספר סיפור רומנטי של חיזור כמו שהיה נהוג פעם, בו הכלה מתקשטת בתכשיטים כדי למצוא חן בעיני החתן המיועד והוא בתמורה מחזר סביבה עד לרגע בו הם שמים חותם על כפות ידיהם, וזה מסמן לשניהם כי את שארית חייהם הם יבלו יחד כשהאישה מבטיחה לשמור את שלושת המצוות שקשורות אליה והן הפרשת חלה, נידה, הדלקת נרות שבת.

צלם לחינה ידע לייצר את חומרי הגלם הטובים ביותר כדי שמהם ייערך ויעובד סרט החינה שישמר כמזכרת לדורות הבאים ובו מוצגים השורשים של שני הצדדים שהופכים לחלק אחד ושלם..

 

צלם לאירוע חינה - יניב איתןמה חשוב לקחת בחשבון כשבוחרים צלם לחינה ?

  • חשוב שהצלם יהיה אדם קצת רוחני כדי שיתחבר למשמעות השורשית באירוע וכך יוכל לתעד את הרגש שמצוי בטקס הזה באופן מחובר.
  • הצלם והצוות שמגיע לצלם את האירוע צריכים להיות דייקנים ולהגיע כמה שעות לפני תחילת האירוע כדי לתאם עם התאורן באירוע את התאורה הנדרשת לצילום נכון ואיכותי, מאחר ומדובר באירוע מאוד צבעוני חשוב שהתמונות כמו גם סרט הוידאו יקלטו את הצבעים בצורה אופטימאלית שמהם הגרפיקאי יוכל לעבד וליצור תמונות לא פחות ממדהימות.
  • טקס החינה מהר מאוד הופך למסיבת ריקודים תוססת ולכן רוב התמונות שמציגות את האירוע חייבות להיעשות כבר בתחילת האירוע!
  • אמנם החלק הראשון של האירוע מציג את הפן המסורתי בצורה טובה שמצטלמת היטב אך מסיבת הריקודים היא חלק לא מבוטל ולכן צריך להיערך לחלק המרכזי באופן מתאים, זה מסוג האירועים שצילומי מגנטים, אותם האורחים יכולים לקחת כמזכרת, יכולים להוסיף המון לאווירה וצלם מקצועי לחינה ידע לספק לכם גם את זה..
  • החלק החשוב מתחיל דווקא כשהאירוע מסתיים, שלב העריכה ועיבוד התמונות משפיע מאוד על המוצר הסופי. חשוב לוודא שהצלם ערוך מבחינה מקצועית לעריכה גרפית ועיבוד התמונות והוידאו באופן מקצועי.